Nie všetky svadobné pravidlá sa musia dodržiavať. Ponúkame Vám niekoľko z nich, ktoré môžete s prehľadom porušiť.

Inšpirované Rachel Torgerson

1. Musíte si obliecť biele šaty

Ak Vás nikdy neoslovovala myšlienka na biele pompézne šaty so závojom, vôbec sa nemusíte cítiť pod tlakom, že si ich musíte obliecť aj vy. Čelenka z kvetov, štrásové vlasové ozdoby, pierka alebo korunky? Tým všetkým môžete nahradiť tradičný závoj. V svadobnom ateliéri AURA Vám v spolupráci s módnou návrhárkou Valery Dubay navrhneme šaty presne podľa Vašich predstáv vo farbách, ktoré Vám vyhovujú. Postaráme sa taktiež o doplnky a svadobnú kyticu, ktorá vhodne dotvorí váš štýl.

2. Angažovať talentovaných kamarátov je to isté, ako zaplatiť si profesionálov

Len preto, že Facebook a Instagram vašej kamarátky je plný krásnych fotiek z prírody a cestovania, neznamená to, že vaše svadobné fotografie budú pôsobiť tým istým dojmom. Skúsený svadobný fotograf vie, ako zachytiť tie správne momentky a akčné zábery, zatiaľ čo zachytí aj všetky ostatné dôležité udalosti (prípravy, prvý tanec, rodinu a kamarátov). To všetko platí aj pre ostatné kategórie ako kvety, výzdoba, hudba. Hľadajte možnosti vo vašom okolí a ak u vás peniaze zohrávajú veľkú rolu, bud‘te od začiatku úprimní o vašom budgete. Náš ateliér AURA dekor má v portfóliu drahšie, ale aj lacnejšie varianty viacerých svadobných štýlov a dodávateľov.

3. Ak ste boli na ich svadbe, musíte ich pozvať na vašu

Nemusíte sa cítiť zaviazaní niekomu iba preto, že vás pozval na ich svadbu. Je to váš deň, a preto by ste v prvom rade mali pozvať ľudí, s ktorými sa cítite dobre a máte k nim blízko. Ak Vám Vaši známi naznačia, že by mali byť pozvaní, dajte im vedieť hned’ na začiatku, že kvôli kapacite a rozpočtu musíte zredukovať zoznam hostí.

4. Plánovač svadby je príliš drahý

Profesionálne plánovanie svadby Vám pomôže zostať organizovaná a navrhnúť nápady, ktoré neboli zrealizované na žiadnej svadbe nikdy pred tým. Skúsený plánovač Vám taktiež pomôže ušteriť tisíce a udrží Vás v rozpočte, ktorý ste si určili na začiatku. My v ateliéri AURA dekor spolupracujeme s floristkami, prenájomcami a d’alšími profesionálmi. Sami máme sklad s dekoráciami a vyrábame ich aj na mieru. V rámci spolupráce s mnohými dodávateľmi máme možnosť vybaviť lepšie ceny a zľavy, ku ktorým by ste sami prístup nemali. Ak si aj nemôžete dovoliť plánovanie celej svadby, agentúra AURA a naši svadobní koordinátori sú tu pre Vás, aby Vám pomohli odbúrať stres aspoň počas Vášho veľkého dňa.

5.  V duchu hesla: ”Urob si sám” ušetríte peniaze

‚Urob si sám‘ nie je vždy tá najlacnejšia možnosť. Ak nemáte neobmedzený prístup k dodávateľom, bude vás to stáť veľa času a úsila, kým si vytvoríte vlastné aranžmány z kvetov, a to ani nespomíname čas, ktorý budete potrebovať na vytvorenie všetkého napríklad pre 100 ľudí. Osobne odporúčame venovať nejaký čas prieskumu situácie predtým, ako sa defínitívne rozhodnete kupovať materiál na výrobu vlastných dekorácií a aranžmánov, aby ste si overili, či by predsa-len nebolo ekonomickejšie osloviť niekoho iného, aby to urobil za Vás.

6. Musíte mať rovnaký počet družičiek aj družbov

Možno má vaš nastávajúci tucet priateľov a vy len zopár blízkych kamarátiek. Nemusíte sa však kvôli tomu cítiť, ako by ste museli objednať nejaké extra, len aby ste sa vášmu milému vyrovnali. Podstatné je, aby každý kto je pre vás dôležitý, mal aj miesto vo vašom veľkom dni. Kamarátov ženícha môžete zapriahnuť a rozdeliť im prácu: niektorí môžu čítať príhovor, iní sa starať o blaho vaších hostí a dopĺňať im prázdne poháriky.

7. Musíte si zobrať hypotéku, aby ste si mohli dovoliť svadbu zaplatiť

Je mnoho možnosí ako ušetriť peniaze, nevstupujte teda do manželstva s dlhom. Určite si priority. Ak ste vždy túžili po svadobných šatách od dizajnéra a mieste s perfektnou záhradou, sústred‘te sa na ne. Potom hľadajte cesty, ako ušetriť na ostatných oblastiach, ktoré pre vás nemajú takú váhu.

8. Dj bude hrať príliš veľa “lacnej” hudby, zatiaľ čo kapela bude mať priveľa prestávok

Určite ste už počuli o svadbách kde Dj hral nemodernú hudbu a výsledkom boli hostia posedávajúci za stolmi, poberajúci sa domov už okolo polnoci. Porozprávajte sa jednoducho s vašim Dj o tom, ktoré pesničky máte radi, ktoré sú vaše obľúbené, a ktoré by ste radšej nepočuli. Rovnako aj pri kapelách, dôležitý je správny časový harmonogram, ktorý vám pomôže vytvoriť náš svadobný plánovač. Zaručí dynamický priebeh vašej svadby a to stojí za to!

9. Svadobné menu vždy chutí zle

Len preto, že ste boli hosťom na svadbách, kde svadobné menu bolo katastrofou, neznamená to, že je to norma. Niektoré z najnovších trendov cateringu zahŕňa moderné varianty klasických pokrmov, ktoré budú baviť vás aj vašich hostí! Stavte na čerstvé lokálne produkty, ktorých čerstvosť a kvalita uspokojí všetky náročné gurmánske jazýčky.

10. Všetky svadobné šaty sú ako cez kopirák

Prečo niektoré šaty stoja 500 eur a iné 5000? Je to o kvalite materiálu, vypracovaní, náročnosti strihov a niekedy aj luxusnom mene značky. Inými slovami tieto drahšie kúsky majú svoju vážnosť medzi dizajnérmi. Neznamená to však, že máte minúť na svadobné šaty celý rozpočet. V salóne AURA vám poradíme a pomôžeme vybrať tie najvhodnejšie šaty podľa vášho vkusu a zároveň pre vás cenovo dostupné.