Ak sa chystáte Vašu svadbu organizovať v letných mesiacoch, pravdepodobne očakávate nádherný, slnečný deň s modrou oblohou bez jediného mráčika. Niečo ako z romantického filmu: všetko perfektné, všade naookolo kvetinová výzdoba. Vaši hostia vyparádení v najnovších modeloch prechádzajúci sa cez zelenú záhradu so šampanským v ruke, klebetiaci o tom, ako je práve Vaša svadba, tá najkrajšia, akú kedy videli.

To, čo neočakávate je, že tí istí hostia sa budú rozhorúčení a dehydrovaní zosúvať zo stoličiek od prílišnej vlhkosti, pot im bude stekať po chrbte a stovky komárov sa poprilepujú v cukre  na vašom svadobnom koláči. Všetci budú diskutovať o tom, že sa takto nekomfortne necítili ešte nikdy v celom svojom živote.

Nedovoľte preto matke prírode, aby Vám ukradla Vašu dokonalú letnú svadbu! Máme tu pre Vás zopár tipov, ktoré  Vás pripravia na to, aby ste podobnému katastrofickému scenáru predchádzali.

Udržujte svojich hostí  ‘‘cool‘‘

Rozhodne nemáme na mysli, aby Vaši hostia ostali chladní a bez emócií.  Práve naopak. Ked‘ sa budú cítiť komfortne, o to viac si budú môcť vychutnať oslavy Vášho veľkého dňa. 

1. Vyberte lokalitu, ktorá ponúka možnosť schovať sa vo vnútri a zároveň tráviť čas vonku v príjemnej tôni stromov a kríkov. Hostia si tak môžu vybrať, či chcú byť vo vnútri alebo si úživať čerstvý vzduch a spojenie s prírodou. Špeciálne ak máte medzi hosťami staršiu generáciu, prípadne tehuľky, je zabezpečenie oboch variant priam nutnosťou.

2. Ak sa Vaša svadba bude odohrávať v party stanoch alebo pod holým nebom, uistite sa, že budete mať k dispozícii prenosné ventilátory. Moderné party ventilátory môžete mať zapnuté na nižšom leveli, takže sa všetci budú dobre počuť, ale zároveň ostanú ‘‘cool.‘‘

3. Rozmiestnite ochladzujúce zariadenia na koktejlové stolíky. Taktiež pri vstupe môžete mať rozložené malé vejáriky do ruky alebo ventilátory na baterky, ktorými sa hostia môžu priebežne ovievať.

4. Zabezpečte pre hostí opaľovací krém. Vaši hostia Vám budú vd’ační.

5. Servírujte dostatočné množstvo vody s kúskom citróna, limetky alebo pomaranča. Voda ktorú podávate tak môže krásne ladiť so zvyškom Vašej svadobnej výzdoby. Kúsky uhorky, levandule, mäty… Fantázii sa medze nekladú.

6. Pozor na spálené zadky! Ak sa chystáte sedieť na kovových stoličkách, mohli by sa na slnku rozpáliť do žerava. Investujte preto do látkových poťahov alebo vankúšikov.

Ochránte svoj vzhľad

7. Svadobné šaty si vyberajte z ľahších materiálov, prispôsobených na horúce letné dni. Organická bavlna, hodváb, šifón alebo organza. Chceme, aby ste sa cítili uvoľnene a sviežo po celý deň. Žiadne vlhké škvrny v podpazuší, pod prsiami alebo na chrbte.

8. Vyberte si tie správne topánky. Pohodlné, s hrubším opätkom, ktoré sa nebudú šmýkať a zabárať do mäkkého trávnika.

9. Pripravte sa na horúčavu letným účesom. Veľké otvorené vlny sa často v teple a vysokej vlhkosti nesprávajú, ako by sme chceli. Pôsobením slnečného žiarenia a vlhka pôsobia splyhnuto už po pár hodinách a strácajú svoj objem. Skúste experimentovať s vypnutým drdolom alebo nízkym chvostom. Premyslite si taktiež použite živých kvetín do vlasov, ktoré by letné horúčavy znášali ťažko, kedže nebudú mať zdroj vody.

10. Majte poruke odmasťovacie papieriky a púder, je to Vaša výbava pred lesknúcou sa tvárou na fotografiách. Poproste družičky, aby ich mali vždy pri sebe ked‘ budete potrebovať ošetriť lesknúcu sa pleť.

11. Vynechajte parfém. Ak nechcete, aby okolo Vás poletoval hmyz a včely, vynechajte parfém až do večerných hodín, ked‘ sa môžete osviežiť jemnou spŕškou.

Udržujte kvety čerstvé

12. Klad‘te dôraz na opatrný  prevoz s extra pozornosťou na vodný zdroj, v ktorom by mali byť uložené.

13. Vyberajte kvety do Vašej letnej svadobnej kytice veľmi starostlivo s ohľadom na ich možnosti udržať vodu. Napríklad hortenzia je nádherná letná kvetina, ale bez vody vädne veľmi rýchlo.

14. Uchovajte Vašu svadobnú kyticu pred obradom v špeciálne vychladenej miestnosti. Kvety, ktoré budú umiestnené v exteriéri nestriekajte vodou v rozprašovači, kvôli priamemu slnečnému žiareniu, ktoré by ich spálilo a kvety by zhnedli.

Ochránte Vaše jedlo 

15. Aby ste sa vyhli znehodnoteniu niektorých chodov z Vašeho svadobného menu a Vašim hosťom neprišlo nevoľno, uistite sa, že všetko jedlo, ktoré obsahuje morské plody, syr a mäso bude servírované na extra vychladených podnosoch, alebo na táckach z ľadu.

16. Zostavte ľahké letné menu bez krémov a majonézy. Stavte na zeleninu, ovocie a vychladené morské plody.

17. Ochráňte Vaše jedlo pred hmyzom a použite sieťky a vrchnáčiky. Nedekorujte bufet kvetmi, ktoré by mohli priťahovať včely.

18. Do ponuky baru zahrňte vychladené nápoje pre potešenie a osvieženie Vašich hostí.

Inšpirovali sme sa radami Sharon Naylor, ktorá je autorokou knihy -Nevestin sprievodca prežitia-  a d’alších 30tich svadobných kníh. Viac na: sharonnaylor.net.